У світі дорожчає молоко: що відбувається з цінами в Україні

В останні кілька місяців ціни на молоко на світових ринках зростають, водночас в Україні середня вартість цього продукту стабілізувалася. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, преса АПМ.

На початку листопада, порівняно з попередніми місяцями, середня вартість молока екстра-класу не змінилася, склавши 10,95 грн/кг, молока вищого сорту — 10,82 грн/кг, першого сорту — 10,46 грн/кг. Середньозважена ціна трьох сортів складає 10,74 грн/кг без ПДВ.

По Україні найвищі ціни на великі та середні партії молока екстр-сорти фіксуються у південних регіонах — 11,2 грн/кг. У центральних областях середня вартість продукту становить 11,12 грн/кг, у західних – 11,1 грн/кг, у східних -11,0 грн/кг, а в північних – 11,08 грн/кг без ПДВ.

А ось на світових молочних ринках останніми місяцями спостерігається активне подорожчання біржових молочних товарів.

“Це обумовлено трьома основними причинами: глобальною інфляцією, відновленням попиту, а також зростанням вартості енергоносіїв. Українська ситуація на молочному ринку за динамікою схожа, проте зі своїми внутрішніми особливостями”, – розповів експерт.

Андрієць пояснив, що в Україні також фіксується подорожчання енергоресурсів і є інфляційні фактори, які спричиняють подорожчання продуктів, у тому числі і молочних. Крім того, у країні існує дефіцит сировини у переробників.

Фото 2 — В мире дорожает молоко: что происходит с ценами в Украине

Динаміка цін на молоко. Фото: АПМ

Проте в Україні є протидіючі чинники, які стримують зростання цін на молоко. Йдеться про попит, який, на відміну від глобального в Україні, падає через зниження купівельної спроможності населення, особливо з початком опалювального сезону.

Експерт вважає, що в Україні необхідно знизити ставку оподаткування доданої вартості базових товарів та продуктів. За його словами, це важливий захід щодо забезпечення продовольчої безпеки

Саме така ставка ПДВ діє у Польщі (5%), Німеччині (7%), у Франції (5,5%) та Нідерландах (6%).

“Інакше, окрім погіршення доступності молочних продуктів для населення, існують реальні ризики витіснення вітчизняної імпортної продукції, що запустить ланцюг негативних економічних подій у вигляді закриття підприємств молочної галузі, втрати тисяч робочих місць, і зрештою падіння надходжень до бюджету”, – Підсумував Андрієць.

Щодо продуктів з доданою вартістю, то раніше ми розповідали, чому українські сири дорожчі за імпортні, на скільки вони можуть подорожчати ще.

Стало відомо, що у багатьох країнах Європи працюють величезні заводи, які виробляють велику кількість сирів, а собівартість виробництва товарів на таких підприємствах нижча, ніж в українських великих виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *