У Раді зареєстрований законопроект про фінпідтримці “ГарПока” для оплати “зеленої” електроенергії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5041 про внесення змін до закону про Держбюджет-2021 щодо підтримки ДП “Гарантований покупець” ( “ГарПок”) для оплати електроенергії, виробленої з альтернативних джерел.

Згідно з даними, оприлюдненими на сайті парламенту в понеділок, ініціаторами законопроекту виступили ряд депутатів фракції “Батьківщина”, зокрема Олексій Кучеренко, Вадим Івченко, депутати, що представляють “Європейську солідарність”, зокрема Олексій Гончаренко, Ірина Фриз, а також Юлія Клименко і Рустам Умеров від фракції “Голос”, Людмила Буймистер від “Слуги народу”, позафракційна Вікторія Гриб.

При цьому текст законопроекту на сайті Ради відсутній.

Як повідомлялося, “ГарПок” 4 лютого виплатив приблизно 1,8 млрд грн з коштів, перерахованих йому НЕК “Укренерго” в якості погашення боргу, рівними частинами виробникам “зеленої” електроенергії і НАЕК “Енергоатом” за е / е 2020 року.

Крім того, ДП в рамках госпдіяльності доплатив в той же день 310 млн грн за “зелену” електроенергію грудня, повністю закривши розрахунки за цей місяць.

Таким чином, борги ДП перед ВДЕ-генерацією скоротилися на 1,2 млрд грн в порівнянні з даними на 1 лютого і, згідно з розрахунками інтернет-порталу “енергореформи”, складають 21,5 млрд грн. Повністю підприємство розрахувалося за сім місяців 2020 року: січень-лютий, серпень-грудень.

З урахуванням траншу в 0,9 млрд грн “Енергоатому” борги “ГарПока” перед генкомпаній скоротилися до 6,5 млрд грн (на початок цього місяця становили 7,4 млрд грн).

НЕК “Укренерго” за все повинна перерахувати “ГарПоку” 10,25 млрд грн, отриманих в рамках кредитів держбанків для погашення частини її заборгованості перед ДП.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, уряд схиляється до того, щоб розподілити ці гроші порівну між атомної та ВДЕ-генерацією. За словами джерела в уряді, щодо залишилася до виплати суми будуть прийматися подальші рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *