У поточному сезоні Україна наростила експорт борошна в 1,5 рази

З початку сезону з України було експортовано 227 тис. Тонн, що на 56% вище показника минулого року за аналогічний період. При цьому виробництво борошна в Україні знизилося на 2% через триваюче зниження внутрішнього споживання.

Про це розповів генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, під час конференції «Технології виробництва і упаковки хлібобулочних і борошняних кондитерських виробів 2020».

Зростання експорту Сергій Феофілов пояснює, в першу чергу, ослабленням конкуренції – в цьому році суттєво знизилася пропозиція з Казахстану.

«Основними напрямами експорту традиційно є ОАЕ і Китай, крім того, в цьому році дуже активно закуповує українське борошно Сінгапур. Незважаючи на зростання експорту, прибуток експортерів знизилася, так як ціна на борошно безпосередньо залежить від цін на пшеницю, яка в цьому сезоні помітно подешевшала. Додатково до цього, ревальвація гривні в першій половині 2019/20 МР також злегка «зіпсувала життя» всім українським експортерам, в тому числі і борошномелам. Стало важче конкурувати з іншими світовими експортерами, особливо з Туреччиною ». – зазначає Сергій Феофілов.

Відносно прогнозів, експерт зазначив, що в другій половині сезону експорт борошна з України почне поступово знижуватися в міру скорочення запасів, а ринкові потреби будуть задоволені продукцією з Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *