У перших українських ресторанах заробив сервіс по оплаті рахунку за QR-кодом

Компанія по автоматизації роботи кафе і ресторанів Poster запустила сервіс, що дозволяє оплатити рахунок за QR-кодом, додати електронні чайові, відгуки, а також створити QR-меню закладу. Про це компанія повідомила в своєму Telegram-каналі “Реве та стогне ресторатор”.

Відзначається, що новий сервіс дозволить знизити навантаження на офіціантів, підвищити оборотність столів і зробити закладу ще більш безпечними для гостей, оскільки всі процеси проходять безконтактно.

Нові функції вже доступні в закладах по всій Україні, серед перших клієнтів – “Кеди Мистецтвознавця”, “Маньяна”, “Голий шеф”. За словами рестораторів, які тестують сервіс, новий спосіб оплати виявився дуже затребуваним у гостей: по ньому вже зараз проходить до 15% від загальної виручки закладу.

“Ми вирішили підтримати рестораторів під час карантину і зробили цей сервіс абсолютно безкоштовним для всіх закладів. Тепер рестораторові не потрібно платити за цілий ряд сторонніх сервісів – він отримує вже готовий набір всіх інструментів в одному місці”, – пояснює співзасновник і гендиректор Poster Родіон Ерошек.

При оплаті за QR-кодом гість сканує його на столику закладу, вибирає тільки свої страви або весь чек, вказує відсоток чайових і виробляє оплату в один дотик через Apple / Google Pay або картою Visa / Mastercard. Після цього також можна залишити відгук про роботу закладу. Відзначається, що весь процес може зайняти всього 30 секунд.

У компанії підкреслюють, що кожен гість може вибрати і сплатити тільки ті страви, які замовляв сам: йому немає необхідності оплачувати рахунок за всіх людей в компанії, а потім нагадувати знайомим перерахувати гроші. Коли всі гості оплатили свої страви, чек автоматично закривається в системі обліку Poster.

При цьому гостям закладу більше не потрібно буде платити окремо за страви з кухні і за напої з бару: платіж може проходити однієї транзакцією, а потім автоматично розподілятися на відповідні банківські рахунки закладу.

У свою чергу офіціантові більше не потрібно ходити за своєю карткою або просити залишити на чай готівкою: гість може додати відсоток чайових при оплаті. Чайові автоматично потрапляють на розрахунковий рахунок закладу.

Після оплати чека гість може оцінити заклад і залишити відгук. Всі відгуки із зазначенням номера столика відправляються закладу за допомогою Telegram-бота. Якщо гостю щось не сподобається, ресторатор відразу це побачить і зможе виправити ситуацію.

Крім того, ресторатори можуть створити цифрове меню свого ресторану, яке разом з сервісом оплати буде доступно за єдиним QR-коду закладу. Меню підтримує десктопну і мобільну версію, необмежену кількість страв, онлайн-редагування, коментарі та фотографії.

Підключення та використання сервісу по оплаті, QR-меню, чайових і відгуками безкоштовно для закладів. Ресторан платить тільки комісію за еквайринг – 2% від суми кожного рахунку. Це на 0,5 пункту нижче, ніж при звичайній інтернет-оплати.

Сервіс працює з будь-якими банківськими картами і рахунками гостя і ресторатор, відповідно, немає необхідності заводити карту або встановлювати додаток конкретного банку.

Для підключення закладів до сервісу необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті Poster. У той же час вказується, що сервіс оплати по QR-коду не працює як окремий додаток: його зможе використовувати ресторан, який вже працює або планує перейти на систему обліку Poster. При цьому запустити безкоштовне QR-меню може будь-який ресторатор, а не тільки клієнт Poster.

Фінтех-партнером сервісу виступив платіжний сервіс Fondy, що допомагає приймати онлайн-платежі по всьому світу за допомогою Apple і Google Pay або будь-яким іншим зручним способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *