У найближчі кілька років очікується “бум” розвитку торгової нерухомості в регіонах України – думка

“Бум” на ринку торговельної нерухомості в регіонах України очікується в найближчі кілька років, проекти реконцепції та редевелопменту застарілих об’єктів – вже у розробці, повідомила директор компанії UTG Євгенія Локтіонова.

“Торгова нерухомість у регіонах зараз розвивається активніше, ніж у Києві та інших містах-мільйонниках. Пов’язано це з тим, що в регіональних містах із населенням менше мільйона питання про насичуваність ринку не стоїть, є міста, в яких торгових центрів немає взагалі. Думаю, що в найближчі пару років на нас чекає якийсь “бум”, – сказала вона на прес-конференції “20 років еволюції комерційної та житлової нерухомості. Ретроспектива та тренди” в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

За словами Локтіонової, сплеск активності на регіональному ринку торгової нерухомості очікувався ще два роки тому, проте йому завадили президентські вибори та пандемія коронавірусу.

За її словами, наразі триває активна розробка проектів реконцепції та редевелопменту застарілих проектів у регіонах, реалізація яких очікується протягом півроку.

“У роботі нашої компанії на сьогодні близько семи проектів – Хмельницький, Вінниця, Кам’янець-Подільський, два проекти в Ізмаїлі та інших містах”, – розповіла експерт.

Як сказав керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник, необхідність реконцепції та оновлення застарілих об’єктів стане питанням конкуренції та виживання.

“Змінюються споживча поведінка, люди швидше замовляють товари онлайн, не хочуть заходити в торгові галереї. Все це призведе до того, що в застарілих, не концептуальних об’єктах без сучасних змін і зі старим ремонтом відвідуваність прагнутиме нуля. Більш-менш вона триматиметься у якісних, сучасних об’єктах”, – пояснив він.

За словами Олійника, додатковим стимулом розвитку торгової нерухомості в регіонах та за межами великих міст є активне котеджне будівництво.

“Коронавірус повернув споживача до сегменту котеджної нерухомості. Котеджні містечка зазвичай займають великі площі, там дуже низька щільність населення – їх складно наситити внутрішньою інфраструктурою. Тому вони тяжіють до районних торгових центрів, які обслуговують ці території”, – додав він.

Формат районних ТЦ зберігатиме популярність на ринку у найближчі кілька років, вважає Локтіонова.

“Цей формат – найстійкіший до проблем коронакризи. Районний ТЦ знаходиться біля будинку, ви не залежите від транспорту, можете вийти туди в будь-який час за всім необхідним. Плюс у таких ТЦ відкриваються пункти доставки інтернет-замовлень, які можна забрати поряд з будинком” – пояснила вона.

Компанія UTG створена у 2001 році. Фахівцями компанії розроблено понад 1300 концепцій об’єктів нерухомості. За роки роботи за участю компанії здано в оренду 4,7 млн ​​кв. комерційних площ в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *