У Києві виріс попит на однокімнатні квартири

Незважаючи на березневий карантин, попит на однокімнатні квартири за 3 місяці 2020 року порівняно з аналогічним періодом 2019 року зріс в середньому на 2,5-3%. Про це UBR.ua розповіла директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home & Plaza Анжеліка Саакян.

За її словами, в порівнянні з I кварталом минулого року обсяг продажів квартир на первинному ринку Києва і області практично не змінився, але зросла кількість придбаного житла в сегменті 1-кімнатних квартир.

А ось кількість проданих 3-кімнатних та багатокімнатних дещо знизилося.

“Жорсткі умови карантину привели до невеликого спаду купівельної активності в період з 16 по 23 березня. Але саме 1-кімнатні квартири викликають стійкий інтерес у потенційних покупців: з початку року квартири площею 35-46 м2 склали до 70% від усього продаваного житла”, – зазначила Саакян.

За її даними, більше половини всіх однокімнатних квартир у споруджуваних житлових комплексах купується в перші 6-9 місяців від початку будівництва, коли ціна є найбільш прийнятною для покупця.

Експерт розповіла, що більше 60% всіх “одиничок” купується з метою їх подальшого перепродажу на стадії введення будинку в експлуатацію або ж для подальшої здачі в оренду.

“На сьогоднішній день збільшення попиту на 1-кімнатні квартири викликано очікуваним зниженням прибутковості депозитних вкладів більш ніж на третину, що змушує багатьох шукати альтернативні можливості для примноження накопичених коштів”, – підкреслила Саакян.

Вона вважає, що до кінця року попит на 1-кімнатні квартири може вирости сумарно на 8-10%.

При цьому потенціал попиту багато в чому залежатиме від ефективності вжитих заходів по боротьбі з вірусом, плану Кабміну щодо подолання кризових явищ в економіці, стабілізації курсу національної валюти, реформування будівельної сфери, а також від політичної стабільності.

“Економічна стабільність, потенційний розвиток іпотеки, впровадження ефективних реформ в будівельній галузі сприятимуть збільшенню кількості потенційних покупців нового житла”, – говорить експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *