У Києві остаточно закриються 100 ресторанів і кафе

Загальнонаціональний карантин ризикують не пережити близько сотні столичних кафе і ресторанів. Таку думку висловила директор компанії “Ресторанний консалтинг” Ольга Насонова.

“У найближчий місяць тільки в Києві закриються близько 100 ресторанів, кафе і кав’ярень. Але карантин – це тільки початок. Нам доведеться зустрічати новий курс гривні. Змиритися з відсутністю іноземних туристів. Але радіти збільшенню внутрішнього туризму, розраховувати на своїх! Доведеться скорочувати людей, залишилися працювати за трьох. Торгуватися з оренди і закривати нерентабельні точки “, – говорить Насонова.

Експерт радить закриватися вже зараз, якщо переорієнтація на доставку їжі не рятує ресторатора. На її думку, також не варто шукати зараз нових клієнтів, які не рекламувати вже нікому не потрібні продукти, не вишукувати альтернативні способи заробітку.

“Всі ці пошуки рішень тільки забирають ресурси, моральні і матеріальні. А все одно нічого не зміниш. Якщо біля ресторану йшли добре справи і до карантину – будуть добре і потім. Якщо справи йшли погано чи ні грошей зовсім пережити місяць-другий – можна закритися вже зараз “, – зазначає Насонова.

Основним двигуном ринку після закінчення карантину будуть знижки, каже експерти. І знижки суттєві.

“Знижки замінять весь ресторанний маркетинг. І не просто знижки, а знижки 50% – тільки така цифра буде мати значення. 10, 20, 30% – це до лампочки. Тільки 50%. Без різниці буде тільки дорогим ресторанам і бутіках – їх аудиторії взагалі все одно, що скільки коштує “, – резюмувала Насонова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *