У Києві на ринку нерухомості в 2021р сформувався “ринок покупців” – АФНУ

Покупці формують 60% попиту на ріелторські послуги в Києві в 2021 році, повідомила голова київського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Олена Гайдамаха агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Ще на початку року можна було говорити про певний баланс на ріелторські послуги з боку продавців і покупців. Однак уже з середини квітня стало зрозуміло, що в цьому році з-за тимчасового скорочення пропозиції і запуску програми” Доступна іпотека 7% “послугами ріелторів користуються більше покупців, ніж продавців “, – повідомила Гайдамаха.

Вона уточнила, що за станом на початок вересня більше 60% звернень до ріелторів Києва стосуються купівлі / продажу малогабаритних квартир площею 35-50 кв. м в вдало розташованих будинках радянської забудови. Близько 20% дають запити на приватні будинки та земельні ділянки в найближчому передмісті Києва (на відстані 10-15 км від столиці); 15% – об’єкти первинного ринку житла столиці та передмістя (переважно класів комфорт + і бізнес), близько 5% – об’єкти елітної нерухомості.

“Затребуваність тих чи інших послуг професійних фахівців з нерухомості залежить від попиту на певний вид нерухомості. Тому в 2021 році робота професійних ріелторів була зосереджена переважно на придбання або продажу одно-двокімнатних квартир”, – підкреслила експерт.

При цьому вона прогнозує, що в 2022 році тенденція високу затребуваність ріелторських послуг саме у покупців нерухомості може зберегтися.

“Попит на житло в столиці перевищує пропозицію, адже фактично немає інших дієвих способів зберегти і примножити свої статки. Така тенденція буде спостерігатися і в 2022 році: покупці будуть формувати ринок ріелторських послуг”, – резюмувала Гайдамаха.

Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України – провідна профільна громадська організація країни, що об’єднує представників з 25 регіонів країни в 32 містах. Створена в 1995 році. Її членами є понад 2 тис. Професійних ріелторів. Відділення відкриті практично у всіх областях країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *