У Києві дорожчають квартири в новобудовах

Столичні новобудови почали піднімати ціни на квартири. За підсумками березня вартість квартир в ЖК формату “місто в місті” (висотні будівлі побудовані по периметру, а більш низькі в середині, що захищає прибудинкову територію від шуму, смогу і сторонніх) збільшилася на 6,7%, до 23785 грн / м2.

З березня 2019 року по березень 2020 року вартість житла даного формату зросла на 12%. Про це UBR.ua розповів комерційний директор міні-міста Svitlo Park Олександр Панфілов.

За його словами, в березні 2020 року в 8 з 13 споруджуваних в Києві об’єктів формату “місто в місті” вартість м2 збільшилася від 700 до 3000 грн.

“Цінові зміни на первинному ринку Києва викликані, перш за все, різким падінням гривні і відсутністю довгострокових прогнозів щодо стабілізації курсу національної валюти”, – сказав експерт.

На його думку, в найближчі два місяці можливе зростання вартості будівельних матеріалів, що теж позначиться на ціновій політиці забудовників.

“Ринок готується до того, що виробники будматеріалів можуть збільшити вартість своєї продукції. Якщо курс стане вище 29 грн / $, то підвищення цін на 5-10% уникнути не вдасться”, – підкреслив Панфілов.

В цілому, говорять забудовники, в останні два тижні кількість продажів на первинному ринку скоротилася на 30-50% і з’явився відкладений попит.

“І покупці, і забудовники чекають закінчення карантину і стабілізації економічної ситуації в країні. При цьому гравці ринку максимально зацікавлені в тому, щоб ціни на житло залишалися стабільними. Але це стане можливим тільки при стабільній національній валюті”, – підсумував експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *