У 2022 році в Україні з’явиться перша воднева заправка

За даними “Українського водневого ради”, в Україні поки тільки два водневих автомобіля, але в асоціації очікують, що перша воднева заправка з’явиться в країні в наступному році і стимулює їх подальшій появі. Про це на брифінгу заявив президент асоціації “Українського водневого ради” Олександр Репкін.

“Сертифікований перші водневі автомобілі в Україні, ми фактично вирішили chicken-and-egg problem. Чому не будують водневі заправки? Тому що немає машин на водні. А чому ні машин? Тому що немає водневих заправок”, – розповів Репкін.

За його словами, в “Українському водневому раді” вирішили цю проблему, коли на початку вересня сертифікували перший в країні водневий автомобіль, таким чином заклавши основу для подальшого розвитку інфраструктури для водневого транспорту в країні.

В асоціації заявили, що японські Toyota Mirai, які ввезли в Україну, працюють на водневому паливному елементі, який виробляє енергію для електродвигуна.

“Наша асоціація вже відпрацювала механізм документального оформлення водневих авто. До нас звертаються підприємці, що спеціалізуються на створенні водневої інфраструктури та будують заправні станції по всьому світу”, – пояснює експерт.

І додає, що всі вони вже готові створювати заправки для водневих авто і в Україні. Тому в асоціації очікують, що перша воднева заправка з’явиться в країні в наступному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *