У 2020 році орендні ставки на торговельну нерухомість падатимуть

Наступний рік буде знаковим для офісної нерухомості, торговельна площа вже досягла піку свого насичення, складська ж не цікава українським девелоперам, а ось житлову може оживити іпотека. Про це заявила засновниця Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей в інтерв’ю виданню Property Times.

“Офісний ринок в цьому році побив певні рекорди – і за обсягом площ, які поглинені, і за обсягом площ, які зараз активно будуються”, – зазначила Ольга Соловей, додавши, що потреба в якісних офісних площах досягає сотень тисяч квадратних метрів.

За її словами, дуже високий попит саме на якісні офісні площі, тому зростає орендна ставка, а разом з нею і якість. “Думаю, в зв’язку з цим наступний рік буде знаковим саме для офісної нерухомості”, – впевнена засновниця URE Club.

Озвучила експерт кілька тенденцій і для торгової нерухомості в Україні. Вона вказала на відкриття проектів, які довгий час були заморожені: наприклад, River mall, плани відкриття Retroville і інших об’єктів великих площ – Blockbuster Mall, Ocean Mall.

Інший тренд майбутнього року – якісна зміна старих об’єктів, це: якісні реконструкції, реновації, реконцепції існуючих площ.

При цьому, на думку Соловей, торгова нерухомість, досягла піку свого насичення – за кількістю і за обсягом: “У наступному році ми побачимо тенденції до спаду орендної ставки, до зниження попиту на якісні торгові площі”.

Щодо складської нерухомості фахівець зазначила, що цей сегмент нецікавий українським девелоперам, так як вимагає великих сум інвестицій, термін повернення яких дуже довгий. Складський сегмент традиційно розвивався в Україні іноземними компаніями.

Вона прогнозує, що орендні ставки в цьому сегменті будуть продовжувати рости, адже є великий попит і дуже мало пропозиції. “Навіть доходить до того, що великі рітейлери самі будують собі складські приміщення. Вони змушені це робити, адже якісних з відкритою пропозицією складських приміщень немає”, – говорить експерт.

Відсутність стабільності, політичний фон і складність прогнозування, на думку Соловей, особливо відчутно позначилися на житлової нерухомості: “Відсутність іпотеки, зростання собівартості будівництва на тлі спаду попиту – всі ці фактори негативно позначилися на ринку новобудов”.

При цьому, засновниця URE Club переконана, що цей сегмент виступить драйвером якісних економічних змін в наступному році завдяки іпотеці, збільшення обсягу житлового, комерційного будівництва, а також проектів інфраструктури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *