У 2019 зібрали майже на 1 тис. Т менше органічної малини

У минулому році в порівнянні з 2018 роком значно скоротилися площі під органічної малиною – з 583,8 га до 486,1 га. Відповідно зменшилися і обсяги виробництва цієї ягоди – в минулому році вироблено 1911 т малини, а в 2018 році було 2883 тонн.

Про це повідомив координатор плодово-ягідного напрямку сертифікації ТОВ «Органік Стандарт» Василь Шукалович під час міжнародного форуму S-Fruit Transformation 2020.

«Площі під малиною зменшилися, або ж деякі виробники обмежили їх до 20 га. Багато фермерів, які зайшли в цей сегмент раніше, не змогли впоратися з тими викликами – закладанням ягідників, хворобами малини, а частина з них, можливо, переоцінила свої можливості. Виробники змушені були скоротити площі або вийти з ринку. У тих, хто залишився в цьому сегменті, теж частина насаджень загинула. Тому ми бачимо зменшення насаджень малини в 2019 році », – пояснює Василь Шукалович.

За його словами, саме через таку ситуацію в 2019 році, за попередніми даними, зібрано на 972 т менше малини, ніж роком раніше. Також експерт зазначив, що, зіткнувшись з труднощами з малиною, виробники почали з обережністю ставитися до інвестицій в сектор ягідництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *