Турецький виробник безпілотних літальних апаратів (БПЛА) компанія Baykar розробляє інвестиційний проект по будівництву в Україні науково-дослідного центру передових технологій в аерокосмічній інженерії та виробничого центру по збірці БПЛА.
Про це сьогодні, 12 серпня, в ході Міжнародного оборонного інвестиційного форуму в Києві повідомила заступник генерального директора з інвестицій Наталія Озден, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Baykar намір інвестувати в Україну і в даний час розробляє відповідний інвестиційний проект”, – повідомила Озден.
За її словами, проект передбачає 100% -е інвестиції Baykar в створення новітнього центру науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР), створення виробничих потужностей і складання БПЛА, а також цехів техобслуговування і ремонту з супровідними сервісами.
У той же час, на думку Озден, необхідна дискусія про існуючі в Україні стимулах підтримки інвесторів, зокрема, передбачених законами про підтримку проектів зі значними інвестиціями (закон “про інвестнянях”) і про індустріальні парки.
“Інвестори хочуть прийти в Україну, і є закони – про підтримку проектів зі значними інвестиціями, про індустріальні парки. Але вони ще не працюють, ми очікуємо механізми їх реалізації, і якщо ці проекти порівнювати, то ми бачимо, що закон про індустріальні парки надає набагато більше переваг, ніж закон про інвестпроекти “, – розповіла заступник гендиректора Baykar.
Вона нагадала, що закон про інвестнянях надає до 30% допомоги з боку держави, але підкреслила, що іноземний інвестор при виборі країни для інвестування порівнює кілька країн і можливостей і вибирає найбільш прийнятні для нього стимули.
Озден зазначила, що в Туреччині стимули для інвесторів досягають 200%, а в рамках ІП також надається допомога для перекладу земель в статус промислових, тоді як в Україні це складно зробити.
“Індустріальним паркам в Туреччині також надаються стимули по ПДВ, немає податку на прибуток, немає ПДВ на імпорт, немає ПДВ на товари, соціальні відрахування покриваються державою”, – підкреслила спікер.
Озден також додала, що Baykar виступає за створення механізму, дорожньої карти для залучення інвестицій турецьких компаній в оборонно-промисловий комплекс України, співпрацю в сфері оборонних технологій (НДДКР, підтримка стартапів, локалізація виробництв).
Крім того, турецька компанія ініціює створення індустріального парку та технопарку оборонних технологій для українських і турецьких підприємств.
“Це була б потужна ініціатива, яка збагатила б обидві держави”, – резюмувала Озден.
Компанія Baykar створена більше 30 років тому і за цей час пройшла шлях від виробника деталей для автомобілів до ведучого всесвітньо відомого виробника БПЛА з кількістю працівників 1,6 тисячі осіб.