Туреччина піднімає імпортні мита на кондитерські вироби

Указ президента Туреччини, яким вводиться додатковий митний збір для 115 товарів, серед яких кондитерська продукція, набирає чинності з 20 серпня 2020 р

Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

«Згідно з цим указом, з кондитерської продукції, що імпортується до Туреччини, буде стягуватися додатковий збір у розмірі від 15 до 20%, за винятком продукції з ЄС і країн, з якими Туреччина підписала угоди про вільну торгівлю. Зокрема, для української цукрової та шоколадної кондитерської продукції додаткове мито повинне становити 20%, для борошняної – 15% », – говориться в повідомленні.

В ЄБА зазначають, що на сьогоднішній день доступ до ринку Туреччини для українських виробників кондитерської продукції та так утруднений високими ставками ввізного мита та додатковим тарифом на сільськогосподарську складову. Всього мито становить близько 35-45% для кондитерських виробів.

При цьому на український ринок турецька продукція потрапляє на значно кращих умовах – рівень ставок ввізного мита становить від 5 до 15%.

«Відповідно, впровадження додаткових мит турецькою стороною зробить економічно недоцільним і фактично повністю заблокує український кондитерський експорт до Туреччини. У зв’язку з цим, Європейська Бізнес Асоціація закликає відповідальні органи України вжити негайних заходів для недопущення підняття мит Турецькою Республікою на українську кондитерську продукцію », – акцентували в ЄБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *