Ціни на волоський горіх на 25% нижчі за торішні

В Україні продовжують знижуватися ціни на волоський горіх. Подібна ситуація спостерігається на ринку Грузії і Молдови.

Серед іншого, це викликано зростанням пропозиції американського волоського горіха на світовому ринку, сообщаеют аналітики EastFruit.

Відзначається, що за станом на 25 січня 2021 р середня ціна на несортовий горіх в шкаралупі, по якій здійснюється реальна торгівля, зазвичай не перевищує 19 грн / кг, що відповідає 67 центам США. Найдешевший горіх так званої фракції «чорнушка» можна купити навіть по 8,0-11,0 грн / кг.

Більш скромні обсяги на ринку становить пропозицію сортових волоських горіхів в шкаралупі, з калібром 30+, оптові ціни на які озвучуються в діапазоні за цінами до 40,0 грн / кг (1,42 $ / кг), хоча найчастіше можна знайти в продажу фракцію 28+, яка доступна до продажу дешевше 1 долара за кг.

«Таким чином, середня оптова ціна на горіх в Україні нижче торішньої в середньому на 15-25% і це не межа, з огляду на низькі темпи експорту», ​​- відзначають експерти.

Ситуація на ринку ядра волоського горіха теж напружена, але тут є безліч різних категорій якості. Так званий «бурштин» продається в середньому по 55 грн / кг ($ 1,95), половинки – по 135 грн / кг ($ 4,8), четвертинки – по 97 грн / кг ($ 3,4), а одна восьма – по 85 грн / кг ($ 3,0).

Аналітики відзначають, що опитування фермерів, які вирощують волоський горіх в Україні, показав, що більшість з них, при закладці саду, навіть не розглядали питання включення в бізнес-план витрат на доопрацювання і переробку продукції, так як постачальники саджанців обіцяли їм $ 4-5 за горіх «кругляк», проданий з поля без доопрацювання.

У той же час переробні підприємства активно будуються в Грузії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *