Ціни на українську соняшникову олію побили відразу кілька рекордів

Середні ціни попиту на соняшникову олію на базисі FOB в Україні станом на 10 вересня досягли 915 $ / т, що є рекордним показником за останні 7 років.

Про це свідчать результати моніторингу, проведеного експертами ІА «АПК-Інформ».

При цьому, ціни на українську продукцію сформувалися в середньому на 60 $ / т вище, ніж на експортні партії соняшникової олії в Росії на тому ж базисі, що також є максимальним значенням за вказаний період. Раніше спред в розмірі 50-55 $ / т формувався тільки в грудні 2019 р – січні 2020 р середньому, за три останні сезони спред між зазначеними ціновими показниками становив трохи більше 15 $ / т.

Основною причиною ситуації, що склалася на старті 2020/21 МР є інтенсивне зростання цін на соняшникову олію, як в Україні, так і в Росії, під впливом негативних агрокліматичних умов. При цьому, на тлі активного експорту продукту за підсумками 2019/20 МР, в Росії сформувалися рекордно низькі запаси, які оцінюються аналітиками агентства всього лише в 43,8 тис. Т, що на 67% нижче за показник попереднього сезону. Відповідно, кількість пропозицій соняшникової олії для експорту в РФ обмежена і ціни носять, в більшій мірі, декларативний характер.

Відзначається, що згідно з оцінками аналітиків, в 2020/21 МР експорт соняшникової олії з України може становити близько 6,2 млн т (-6% до показника 2019/20 МР), а з Росії – 3,8 млн т (-8% ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *