Ціни на українську пшеницю почали знижуватися – аналітик

Після тривалого і стрімкого зростання цін з кінця січня на українському експортному ринку пшениці намітився знижувальний тренд.

Про це пише «АПК-Інформ». «В результаті стрімкого подорожчання російської пшениці, перш за все з огляду на обмежувальних заходів і раптово виниклих проблем з її відправкою за поточними контрактами, українська зернова стала більш конкурентною і затребуваною на світовому ринку. Однак перевищення цінами позначки в $ 300 за т FOB стало психологічною перешкодою, яку не всі імпортери змогли сприйняти, адже такі цінові рівні останній раз фіксувалися в травні-червні 2013 р До того ж деякі інші Оріджін пропонувалися дешевше », – прокоментувала керівник відділу локальних ринків «АПК-Інформ» Анна Танская. За її словами, з кінця січня пшениця почала дешевшати під тиском попереднього обвалу світових котирувань і зниження зовнішнього попиту на тлі неконкурентних цін. Не зміг переломити ситуацію навіть єгипетський тендер і закупівля пшениці, в тому числі української. Під впливом вищеописаних факторів ціни пропозиції на українську пшеницю на базисі FOB до 9 лютого поетапно знизилися з $ 292-303 до $ 280-288 за т, потягнувши за собою і ціни на майданчику СРТ-порт.

«В даний час ціни на пшеницю дещо стабілізувалися в очікуванні виходу лютневого звіту USDA. При цьому тиск на сектор продовжують надавати збільшення темпів експорту російської зернової (до періоду початку дії експортного мита в середині лютого 2021 року і її підвищення з березня) і зростання конкурентоспроможності європейської », – пояснила Анна Танская. Крім того, складності з формуванням партій необхідних обсягів, небажання аграріїв істотно поступатися в ціні і поступове наближення обсягу експорту до узгодженого меморандуму граничному значенню не дозволяли трейдерам активно укладати угоди на поставки великих партій, особливо на далекі періоди. До того ж, як зазначила експерт, імпортери проявляли більш високий інтерес до закупівель зернової середніми і невеликими судновими партіями.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *