Ціни на українську пшеницю йдуть униз: попиту немає

Експортні котирування на пшеницю в Чорноморському регіоні знизилися до тримісячного мінімуму через слабкий зовнішній попит і падіння ф’ючерсів.

Наразі основні імпортери не потребують закупівлі найближчим часом. Тривоги про протистояння України та Росії ослабли, повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Telegram-каналі.

Ціни пропозицій на українську пшеницю з протеїном 11,5% впали до $318-320 за тонну FOB для постачання у березні-квітні. Експортні ціни на українську продовольчу пшеницю впали на $18 за тиждень до $290–295 за тонну СРТ/DAP-порт для постачання у лютому, на фуражну пшеницю — на $22 до $268-273 за тонну.

Торгівля українською пшеницею залишалася млявою, багато трейдерів повідомили про закриття своїх експортних програм. З початку сезону Україна вже поставила на зовнішній ринок 17,1 млн т пшениці, що становить майже 75% із погоджених до експорту 23,5 млн т за Меморандумом між Міністерством та учасниками зернового ринку.

Ціни пропозицій на російську пшеницю з протеїном 12,5% ​​втратили $10 за тиждень та опустилися до $325-330 за тонну для постачання у березні. СРТ ціни на пшеницю в російських південних портах ослабли під тиском експортних цін FOB і рубля, що зміцнився. Експорт російської пшениці у січні ц.р. став мінімальним у поточному сезоні 2021/22 року та склав 1,6 млн т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *