Ціни на первинну нерухомість виросли на 12%, в окремих проектах на 25% за рік – експерт

Ціни на квадратні метри в споруджуваних проектах за рік виросли на 10-12% в гривні, повідомив СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution Андрій Рижиков агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Різкого зростання цін не спостерігається – є нормальний, прогнозоване зростання в 10-12% в гривні і трохи менше в доларі. Залежно від якості проектів і стадії реалізації ціни в окремих об’єктах виросли на 20-25%, – повідомив Рижиков.

Експерт назвав кілька причин підвищення. “По-перше, інфляція, її ніхто не відміняв. По-друге, гроші в економіці і у людей є, і вони готові їх витрачати. ​​Як не дивно, для багатьох галузей двадцятий ковідний рік став надприбутковим. По-третє, сильно зросла собівартість , відповідно це потрібно компенсувати підвищенням цін “, – повідомив Рижиков.

Експерт також вказав на підвищення вимог покупців до майбутнього житла.

“Люди в ковід захотіли іншої якості життя, тому проекти, які роблять ставку на екологічність, природу, якісну інфраструктуру, безпечні двори, і при цьому ще й готові давати розстрочку, не скаржаться на приплив грошей, відповідно вони мають можливість піднімати цінник”, – зазначив Рижиков.

Експерт спростував припущення, що на вітчизняному ринку житлової нерухомості “надувається міхур”.

“Пузир – це велика кількість шалено дешевих грошей, які бездумно роздають, що призводить до необгрунтованого зростання цін. У нас же зростання цілком економічно обгрунтований”, – вважає Рижиков.

Він зазначив, що не варто побоюватися, що інвестиція в споруджувані об’єкти не окупиться.

“У більшості якісних проектів, купивши квартиру на ранній стадії і перепродуючи перед введенням в експлуатацію на 30% дорожче, можна заробити близько 15% річних, а це цілком нормальне вкладення”, – повідомив Рижиков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *