Ціни на первинному ринку житла в Києві в квітні знизилися в середньому на 4% – дослідження

Медіанні ціни на первинному ринку житла в Києві за підсумками квітня 2021 року знизилися в середньому на 4% в порівнянні з березнем (на 10% рік до року), при цьому найбільше зниження спостерігалося в сегменті трикімнатних квартир – до 17%, випливає з дослідження порталу Address.ua.

“Фактором зниження медіанний цін став вихід на ринок п’яти нових об’єктів з цінами нижче середньоринкових. Це призвело до досить помітних змін цін – в першу чергу постраждали багатокімнатні і трикімнатні квартири”, – повідомив директор City Development Solutions Роман Герасимчук.

Згідно з дослідженням, в квітні медіанний ціни для двокімнатних квартир склали $ 1030 / кв. м, що нижче березневого показника на 6,4%, трикімнатних – $ 1012 / кв. м, що на 17% нижче, ніж в березні. У той же час ціна на однокімнатні квартири в квітні зросла на 3% в порівнянні з попереднім місяцем – до $ одна тисяча сорок шість / кв. м.

За даними порталу, найчастіше переглядали оголошення про продаж двокімнатних квартир – кількість запитів склала 46% від загального обсягу. Однокімнатними цікавилися 37% користувачів, трикімнатними – лише 7%. При цьому найпопулярнішими стали квартири в ціновому діапазоні $ 50-70 тис. (47%), на другому місці – до $ 30 тис. (30%), а квартири вартістю $ 30-50 тис. Зайняли 17% в загальній структурі попиту.

За даними порталу, в березні найчастіше переглядали оголошення про продаж квартир в Голосіївському районі столиці (медіанна ціна – $ 1 тис. / Кв. М), далі йде Шевченківський ($ 1,5 тис. / Кв. М), Печерський ($ 1,9 тис. / кв. м) і Оболонський ($ 1 тис. / кв. м) райони. Найменше цікавилися покупкою квартири в Подільському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *