Ціни на первинному ринку житла Києва знизилися на 1,6% у жовтні 2021 року

Медіанна ціна на первинному ринку житла столиці за підсумками жовтня становила $1250/кв. м, що на 1,6% менше значення попереднього місяця, випливає з дослідження порталу Address.ua.

“У жовтні 2021 року ціни на первинну нерухомість зупинили зростання, а зміцнення національної валюти призвело до зниження медіанної ціни на ринку на 1,6%. При цьому ціни знизилися переважно на 1-кімн. квартири на 3% – до $1368, тоді як 2 -кімнатні та 3-кімнатні квартири зберегли рівень цін попереднього місяця – $1235 і $1168 відповідно”, – повідомив директор City Development Solutions Роман Герасимчук, цитований у повідомленні.

За словами експерта, до факторів, які спровокували цінову стагнацію (крім ситуації на валютному ринку) можна віднести падіння попиту після пікових показників вересня.

За оцінкою City Development Solutions, у жовтні було укладено на 15-18% менше угод, ніж місяцем раніше.

“Свою роль відіграло і наближення новорічних свят: частина покупців відкладає покупку в грудні в очікуванні акційних пропозицій від забудовників. Очікування переходу Києва до “червоної” карантинної зони також спровокувало спад активності на ринку – незважаючи на те, що фактичні обмеження були введені лише в листопаді , кількість звернень до відділів продажу скоротилася”, – повідомив Герасимчук.

Структура попиту первинну нерухомість не зазнала значних змін: збільшилася до 41% частка запитів на квартири площею 35-50 кв. м, тоді як попит на більш просторі квартири знизився.

З погляду географії цін листопад став знаковим місяцем: незважаючи на зниження загальної медіанної ціни, зростання цін в окремих районах призвело до того, що медіанні ціни в усіх районах перевищили позначку $1 тис.

Одним із найдорожчих районів у столиці, як і раніше, залишається Печерський – $1979/кв. м. На другому місці – Шевченківський район із медіанною ціною $1860/кв. м. Ціна у Голосіївському районі склала $1674, Оболонському – $1267, Подільському – $1230. Мінімальна ціна – $1003/кв. м – зафіксована у Деснянському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *