Ціни на оренду квартир у Києві досягли дна: чому здають житло у великих містах у червні

Ціни на оренду квартир у Києві досягли дна і вже не падатиму. Медіанна ціна вже кілька тижнів тримається на рівні 62% довоєнного часу – 8000 грн. Вартість оренди може підвищитися ближче до осені. Водночас, в інших регіонах ціни на ринку все ще “скачуть”. Про це експерти повідомили Liga.net.

Після різкого зниження цін на оренду в Києві у квітні, ближче до літа ситуація почала стабілізуватися. Кількість орендарів зросла на 30% у червні, як і кількість вільних квартир. Наприклад, якщо раніше у сегменті “комфорту” було близько 9000 квартир, то зараз виставлено до 15 тис. пропозицій

Однак вартість житла залишатиметься незмінною як мінімум до серпня-вересня. Керівник агентства “Квартали” Вадим Литвинов каже, що зараз багато договорів укладається на строк до кінця серпня. Це робиться для того, щоб потім підняти вартість. Вона може зрости, за його прогнозами, приблизно на 10%.

У цьому основним чинником розвитку ситуації над ринком є ​​військові дії.

Водночас у Львові ціни вже повернулися на довоєнний рівень. На відміну від Києва вартість оренди тут не падала, а підвищувалася через наплив переселенців на початку війни.

Найбільше мають попит двокімнатні квартири в новобудовах поблизу центру міста (15 500 грн – 21 700 грн). При цьому економ клас коштує не дорожче за 6000 грн.

У Хмельницькому ціни з початку війни в середньому зросли на 40%. Причина – високий попит, більшість нових орендарів – переселенці. Схожа ситуація – у Дніпрі. Але вартість оренди там зросла не так значно – на 10%, а приватні будинки подорожчали на 20%.

У той же час в Одесі зняти квартиру коштуватиме приблизно на 25-30% дешевше, ніж до війни. Причини – відсутність туристичного сезону та платоспроможних орендарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *