Ціни на нафту перейшли до зниження, Brent – $ 58,15 за барель

Ціни на нафту еталонних марок перейшли до зниження в ході торгів у четвер після підйому до річних максимумів напередодні.

Вартість квітневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:30 КСК становить $ 58,15 за барель, що на $ 0,31 (0,53%) нижче ціни на закриття попередньої сесії. При цьому раніше в ході торгів вартість контракту долала позначку в $ 59 за барель.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на березень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу становить $ 55,38 за барель, що на $ 0,31 (0,56%) нижче рівня на закриття попередніх торгів.

Підтримку ринку в середу подала заява міністерського моніторингового комітету ОПЕК + (JMMC), в якому було наголошено на важливості негайного прискорення балансування нафтового ринку, пише Bloomberg.

JMMC також заявив за підсумками засідання в середу, що попит на нафту найближчим часом залишиться невизначеним, але поширення вакцин сприятиме його зростанню.

У заяві JMMC також був відзначений факт “істотною добровільної коригування видобутку” Саудівською Аравією, яка почалася в лютому і триватиме до кінця березня. Як повідомлялося раніше, Саудівська Аравія планує в лютому-березні додатково скоротити видобуток на 1 млн барелів на добу.

За словами аналітика AxiCrop Стівена Іннса, якого цитує MarketWatch, позитивні коментарі ОПЕК + сприяли зростанню котирувань, незважаючи на зміцнення долара і дані міністерства енергетики США про менш істотне, ніж очікувалося, зниження запасів нафти в країні.

Згідно з доповіддю Міненерго США, опублікованому в середу, комерційні запаси нафти в Штатах за тиждень, що завершився 29 січня, зменшилися на 994 тис. Барелів – до 475,66 млн барелів. Експерти, опитані агентством Bloomberg, в середньому прогнозували скорочення запасів нафти на 2,3 млн барелів, аналітики, опитані S & P Global Platts, – на 2,4 млн барелів.

Хоча зниження запасів не виправдало прогнозів, воно все ж свідчить про скорочення надлишку пропозиції на ринку, відзначають аналітики ANZ, на яких посилається S & P Global Platts.

У той же час аналітики Saxo Bank не очікують значного підвищення цін до 2022 року або навіть до 2023 року, з огляду на, що світовий попит на нафту як і раніше залишається нижче рівнів, що спостерігалися до пандемії.

“У поточному кварталі, ймовірно, марка Brent буде стійко торгуватися між $ 50 і $ 55 за барель, а потім зміцнення фундаментальної обстановки дозволить їй піти в сторону $ 65”, – пише глава відділу стратегій на товарно-сировинному ринку Saxo Bank Оле Хансен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *