Ціни на молоко продовжують падати

Середньозважена ціна молока за два тижні зменшилась на 18 коп. за трьома сортами і становить 9,98 грн / кг. Це обумовлено зниженням купівельної спроможності, що створило профіцит продукції.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

У порівнянні з моніторингом двотижневої давності, ціни на екстра сорт в середньому знизилися до 10,54 грн / кг (-19 коп.), Вищий сорт подешевшав найбільше – на 23 коп. і опустився до 9,98 грн / кг, середня ціна першого сорту втратила 12 коп. і знизилася до 9,42 грн / кг.

«Різке зниження цін зараз, крім сезонного фактора, обумовлене падінням попиту на молочну продукцію пов’язано з карантинними заходами і, відповідно, зниженням купівельної спроможності. В таких умовах торішній дефіцит сировини несподівано перетворився на профіцит, що виявляє додатковий тиск на ціни.

Схожа ситуація спостерігається і в більшості країн світу, особливо експорт-орієнтованих. Світові ціни на молоко-сировину також піддалися різного ступеня падіння, як і ціни на біржові молочні продукти », – йдеться в повідомленні асоціації.

Очікується, що ціни на молоко в Україні в другій половині квітня випробують чергове зниження.

«Такий сценарій, очевидно, триватиме до другої половини травня. Втім, це у великій мірі буде залежати від тривалості обмежувальних заходів не тільки в Україні, але і в цілому в світі », – підсумували експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *