Ціни на молочку в 2020 році будуть сильно коливатися – аналітики

Аналітики молочного ринку прогнозують, що в 2020 році ціни на молочну продукцію в світі і в тому числі Україні можуть сильно коливатися.

При цьому вони називають 3 ключові чинники, які впливатимуть на ціну, повідомляє AgWeb.

По-перше, за словами аналітика ринку молока Теда Джейкоби, в 2020 році на ринку можуть з’явитися великі запаси сиру, які вплинуть на формування ціни.

“У мене є побоювання з приводу стійкості ринку сирів в середині наступного року”, – зазначив він.

Другим фактором впливу на вартість молока він назвав глобальну економіку.

“Зараз велика частина світу знаходиться або в рецесії, або в процесі вступу в рецесію”, – констатував Джейкоби.

Це означає, за його словами, що в світі зараз спостерігається тенденція до відносно помірного некритичному спаду виробництва. Цей процес вносить свій внесок у формування цін на молочку.

І третім чинником аналітики називають обсяги виробництва молока, на що, в свою чергу, впливають кількість корму і його якість, а також загальне число молочних корів.

“Справа в тому, що зараз багато виробників розводять своїх корів для забою, на яловичину. Виходячи з цього, кількість молочних корів може впасти, що вплине на ринкову ціну. Крім того, стабільно високі ціни можуть спонукати фермерів виробляти більше молока, з метою отримання більшого прибутку. Молочний ринок може розширитися “, – відзначають експерти.

За словами аналітика Commodity Risk Management Метта Транела, фермери повинні щодня тримати руку на пульсі ринку молочки. В першу чергу, через те, що один день здатний різко змінити ринкову ціну на 20 – 30 центів. Крім того, важливо моніторити ціну і попит на молоко класу III і класу IV.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *