Ціни на кавуни в Україні впали до рекордного рівня, обвалившись за сезон в 15 разів

Ціни на кавуни в Україні в останні тижні б’ють рекорди падіння, причому перспективи зниження поки не вичерпані. Як пише EastFruit, на даний момент середня оптова ціна на якісний кавун в виробничих регіонах України не перевищує 80 копійок / кг, що більше ніж друге менше, ніж на ту ж дату 2020 року, і є найнижчою ціною на цю баштанну культуру за останні чотири сезону.

Відзначається, що сезон кавуна в цьому році почався із запізненням на два тижні щодо середніх багаторічних термінів, через що стартові ціни на цю культуру були значно вище, ніж зазвичай.

Так, ще 16 липня кавун в опті продавався по 12 грн / кг. Однак лише за шість тижнів оптова ціна впала відразу в 15 разів. Подібного падіння цін на кавун, за словами виробників, не було ніколи – ні за швидкістю, ні за показником ціни в перекладі на валюту.

Як вказує видання, з огляду на більш пізніше, ніж зазвичай, початок сезону, пропозиція кавуна на ринку може продовжувати рости ще не менше двох тижнів, що може ще більше згубно позначитися на цінах. Виробники побоюються, що прибирати його стане просто невигідно.

Підтримати ціни міг би більш системний експорт кавуна: наприклад, в Польщі, яка є традиційно найбільшим ринком збуту українського кавуна, ціни досягають 36 центів США за кг – в 13 разів більше, ніж в Україні. Однак і в Польщі ціна впала по відношенню до минулорічної на 30%.

“У минулому році Україна повернулася в число 25 найбільших світових експортерів кавуна, поставивши на зовнішні ринки рекордні 33,9 тисячі тонн. Однак 2020 рік був особливим – в цьому році експорт обходиться дорожче, і ціни на кавун в Європі нижче, що робить експорт менш привабливим “, – пояснює економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак.

Іншою проблемою розвитку експорту кавунів з України, за його словами, є обмеженість вирощування тих гібридів баштанних, які користуються підвищеним попитом на ринках ЄС, а саме безнасінних кавунів невеликого розміру.

“Тому українські експортери, як і раніше поставляють продукцію переважно в ті країни, де споживачі до неї звикли: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Молдова, Білорусь та Румунія. А ось постачання до Швеції, Німеччини та Великої Британії, які могли б бути перспективним каналом збуту з привабливою ціною, залишаються дуже обмеженими “, – зазначив експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *