Ціни на хліб до кінця 2020 р виростуть на 10-15% – Всеукраїнська асоціація пекарів

Всеукраїнська асоціація пекарів (ВАП) прогнозує подорожчання хліба і хлібобулочних виробів до кінця нинішнього року на 10-15%.

Відповідно до прес-релізу асоціації в середу, фактори, що впливають на підвищення цін, дійсно існують. В першу чергу до подорожчання хліба призведе зростання вартості пшениці і продуктів її переробки, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, а також девальвація гривні майже на 20% з початку 2020 року і зростання мінімальної заробітної плати, рівень якої регулюється урядом.

“В цілому в таких умовах є всі передумови говорити про підвищення цін на 15-20%. Однак ми проводили неодноразові наради з пекарським бізнесом і у нас є розуміння, що вище, ніж на 10-15%, ціни не виростуть. Як мінімум, ми точно можемо говорити про самих популярних соціальних сортів хліба, оскільки підприємства розуміють соціальну складову цього бізнесу “, – цитується віце-президент ВАП Юрій Дученко.

За його словами, з початку року вартість пшениці (50% собівартості хліба) виросла на 40%, і тільки за вересень – на 25%. Крім того, істотно підвищилися ціни на цукор (чого, на думку Дученко, немає економічного обґрунтування), на соняшникову олію, логістичні послуги, енергоносії. Компанії також істотно наростили витрати на запобіжні заходи, пов’язані з COVID-19.

Як повідомлялося, ВАП звернулася в Антимонопольний комітет України з вимогою розслідувати можливий монопольна змова на ринку цукру, а також піднімала питання скасування загороджувальних мит на імпорт окремих видів цукру з-за кордону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *