Ціна оренди житла напередодні навчального року в містах-мільйонниках виросла на 2-5% – OLX

Вартість оренди квартир у Києві, Харкові, Дніпрі в серпні 2021 року зросла в середньому на 3% в порівнянні з весною, в Одесі – на 5%, у Львові – на 2%, свідчить аналітика “OLX Нерухомість”.

“Якщо в минулому році, після першого локдауна і до осені, ціни на оренду нерухомості в столиці знизилися на 6-9%, то в 2021-му ситуація інша: ціни на житло ростуть. У порівнянні з квітнем довготривала оренда у Києві подорожчала на 3 % “, – повідомляється в прес-релізі OLX.

За даними сервісу, в Києві зафіксовано найбільший перепад цін на оренду квартир. Середні ціни на однокімнатні квартири в столиці варіюються в середньому від 7 тис. Грн до 16 тис. Грн, на двокімнатні – 8-30 тис. Грн, трикімнатні – 11-55,7 тис. Грн. Найвищі показники зберігають квартири в Печерському районі. При цьому найнижчі ціни на оренду квартир зберігаються в Деснянському районі: 7 тис. Грн – однокімнатні, 8 тис. Грн – двокімнатні, 11 тис. Грн – трикімнатні.

Згідно з аналітичними даними, в Харкові найдешевше орендне житло пропонують в Індустріальному, Немишлянська, Новобаварського і Московському районах, де ціни на однокімнатні квартири становлять 5-5,5 тис. Грн, двокімнатні – 6-7 тис. Грн, трикімнатні – 7-9 тис. грн. При цьому найвищі ціни зберігаються в Шевченківському районі – в середньому на 50% вище, ніж у віддалених житлових масивах.

У Дніпрі середня вартість оренди однокімнатної квартири становить 5-8 тис. Грн, двухкомнатной- 6-12 тис. Грн, трикімнатної – 7-13 тис. Грн. Найнижчі ціни зафіксовані в Самарському районі: 4, 5 і 8 тис. Грн відповідно.

За даними OLX, у Львові спостерігається найменша різниця вартості оренди між квартирами в центральних і віддалених районах. Так, ціни на оренду однокімнатної квартири варіюються в межах 7-8 тис. Грн, двокімнатної – 8-10 тис. Грн, трикімнатної – 8,5-12,5 тис. Грн.

Як відзначають в компанії, в Одесі зафіксовано найнижчі ціни довгострокової оренди серед міст-мільйонників. Це пов’язано зі спадом туристичного сезону. Так, середні ціни на оренду однокімнатної квартири становлять 5,5-7 тис. Грн, двокімнатної – 6-8,5 тис. Грн, трикімнатної – 7-9,5 тис. Грн.

При цьому в міру наближеності до моря ціни в Одесі збільшуються: орендувати одно-, дво- і трикімнатну квартиру в Приморському районі можна за 8,5 тис., 12 тис. І 19,3 тис. Грн відповідно.