Ціна на заморожену ягоду не зростатиме

Причин для зростання ціни на заморожену ягоду немає. Виробникам не варто розраховувати на це, якщо є пропозиція і немає чіткого розуміння зростання попиту.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час онлайн-вебінару «Як змінюються правила ведення агробізнесу через пандемію COVID-19 і карантину», організованого агентством Sapienza.

«Багато що буде залежати від того, як Європа зможе організувати збір власного врожаю ягоди для заморозки, перш за все полуниці і малини.

Зокрема, поляки починають панікувати, що не українців та інших працівників, які приїжджали на сезонні роботи, і вони не зможуть зібрати ягоду. Але у них теж жорсткий карантин, і багато людей залишилися без роботи і готові йти на заробітки, включаючи збір ягід. Думаю, проблем з робочою силою, навіть в таких країнах, як Німеччина, в цьому році не буде », – зазначає Андрій Ярмак.

У нинішній ситуації він радить виробникам сконцентруватися на вирощуванні стратегічного продукту і постійно займатися його вирощуванням, орієнтуючись на конкретні ринки збуту.

«Якщо займатися бізнесом серйозно, а не щорічно міняти напрямки, то будете професійно і краще за інших робити свою справу. Заробляє лише той, хто системно працює над ефективністю та якістю своєї продукції », – вважає Андрій Ярмак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *