Ціна на українську свинину зросла на 20%

У першому кварталі 2020 р зростання цін на живих свиней перевищив 20% – з 40 до 50 грн за 1 кг. До початку літа вартість свинини залишиться на нинішньому рівні.

Таку думку висловив голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, якого цитує прес-служба агрохолдингу.

Якщо в січні вартість 1 кг живої свинини складала 40-42 грн, то вже в березні вона зросла більш ніж на 20% – до 50-52 грн.

На підвищення цін вплинули санітарно-карантинні заходи, пов’язані з поширенням в Україні коронавируса.

«Карантин і санітарні обмеження призвели до утруднення доставки вантажів і, зокрема, свинини в різні частини країни. Додайте до цього ажіотажний попит на м’ясо в період карантину. В умовах самоізоляції наші співвітчизники активно формують продовольчі запаси, закуповуючи продукти про запас », – пояснює Сергій Касьянов.

Однак, як вважає глава Ради директорів KSG Agro, в найближчій перспективі – до початку літа – не варто очікувати істотного зростання цін на живих свиней, оскільки подальше подорожчання обмежена купівельною спроможністю населення.

За словами Сергія Касьянова, подорожчання живих свиней також пов’язано з сезонним підвищенням попиту на свинину.

«Навесні в нашій країні традиційно збільшується попит на свинину. По-перше, в цей період наші люди відзначають цілий ряд свят, починаючи з Жіночого дня 8 березня, а, по-друге, весняне зростання споживання пов’язаний з поліпшенням погоди: з появою весняного сонечка українці готують більше м’яса на свіжому повітрі », – коментує він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *