Ціна на першу українську малину в 2,5 рази вища за минулорічну

Фермери південних регіонів України приступили до збирання ранніх сортів малини нового врожаю 11-12 червня 2020 року.

Незважаючи на прохолодну весну і безліч проблем із заморозками і іншими несприятливими погодними умовами, сезон збирання ранніх сортів малини почався лише з невеликою затримкою, повідомляє EastFruit.

«Поки що партії малини, що надходить у продаж, дуже малооб’ємні, хоча попит на малину з боку оптових покупців вже знаходиться на належному рівні. Тому, незважаючи на порівняно високу ціну, малина продається відмінно. Середня дрібнооптова ціна на українську малину в південних регіонах країни зараз складає 230-260 грн / кг (8,6-9,7 $ / кг). При цьому імпортна малина коштує в середньому в три рази дорожче – близько 28 $ / кг », – повідомляють аналітики.

У минулому році перші партії української малини відкритого грунту продавалися значно дешевше. Дрібнооптові ціни на малину в першій половині червня 2019 року формувалися на рівні близькому до 100 грн / кг, тобто були в 2,5 рази нижче, ніж в 2020 році.

Експерти відзначають, що в даний момент ціни практично на всі види ягід, які продаються на ринку України, істотно вище, ніж в 2019 році.

«Ціни на суницю садову як і раніше не опускаються нижче 50-70 грн / кг в опті. Купити першу лохину українського виробництва теж вже можна, але коштує вона близько 400 грн / кг, тобто в два рази дорожче, ніж рік тому. Урожай жимолості в цьому році сильно постраждав від заморозків, тому пропозиції цієї самої ранньої кущовий ягоди поодинокі, і ціни на неї теж «кусаються», – підсумували аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *