Цены на лимоны в Украине еще вырастут: Турция ограничивает поставки

Ціни на лимони в квітні на ринку України можуть оновити рекорд за обмеження експорту в Туреччині.

Станом на 31 березня 2020 року на оптовому ринку ОРСП «Шувар» продавці пропонують турецькі лимони по 75-80 грн / кг, вартість іспанських лимонів становить 90-95 грн / кг. У порівнянні з минулим роком ціни зросли в 2-2,5 рази і трейдери прогнозують їх подальше зростання, повідомляє «Інфо-Шувар».

«Крім підвищеного попиту під час пандемії і зниження курсу гривні ми бачимо зменшення пропозиції з боку Туреччини – головного постачальника лимонів в Україну. Це штовхає ціни вгору. У квітні на ринку очікується збільшення пропозиції аргентинського лимона, але напруга на ринку це не зніме, тому частка Туреччини в цей період на ринку лимонів в Україні становить близько 40% », – розповідає керівник департаменту« маркетинг-аналітика »ОРСП« Шувар »Тетяна Гетьман .

Україна щорічно імпортує понад 50 тис. Т лимонів, з цього обсягу 35-40 тис. Т – це турецька лимон. А за даними ЗМІ, уряд Туреччини планує регулювати експорт лимонів враховуючи низький урожай 2019 р надмірний зовнішній попит. Обмеження може тривати по до серпня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *