Трендом зимового сезону в Україні стане бронювання готелів в останній момент – експерти

Українці в поточному зимовому сезоні будуть бронювати готелі в останній момент через невизначеність, пов’язану з пандемією Covid-19, вважають учасники ринку гостинності України.

“Трендом зимового сезону стане бронювання готелів в останній момент, оскільки ситуація з пандемією Covid-19 є сложнопрогнозіруемой”, – зазначив власник готельно-ресторанного комплексу “Стара Правда” (Яремче, Буковель) Тарас Тустанівскій під час онлайн-круглого столу “Як готелі виживають під час кризи “.

На думку директора з продажу та маркетингу мережі Premier Hotels and Resorts Валерії Секісовой, готельний ринок України потребує підтримки держави, оскільки в 2021 році відновлення ринку очікувати не слід.

“Найбільше постраждали від коронакрізіса готелі в містах. Зокрема, влітку завантаження столичних готелів рівня 4-5 зірок становила в середньому на 55% менше, ніж в 2019 році. Ще нижче вона була у готелів рівня 3 зірки. На 40% знизилася завантаження готелів Дніпра, на 50% – Полтави “, – зазначила вона.

За оцінкою гендиректора Vertex Hotel Group і президента Української асоціації готелів і Резорт (UHRA) Ірини Седлецької, український туристичний ринок відновиться до рівня 2019 не раніше, ніж через 2,5-4 роки, тому сьогодні потрібно зосередити увагу на внутрішньому ринку, а також підтримки готельного сектора.

“В середньому більшість готелів в 2020 році отримали 30-40% від обсягу продажів 2019 року. Середнє завантаження склала 27% при необхідних 30% завантаження для беззбиткової роботи. Це означає, що готелі змогли перебудується, щоб не отримувати дотацій від власників. На 2021 рік прогноз – не більше 60% завантаження і доходів від рівня 2019 року, в залежності від того, як швидко будуть відновлюватися заходи в Україні та міжнародне транспортне сполучення “, – зазначила вона.

За словами Тустанівского, літній сезон (за винятком травня-червня) був досить вдалим для готельєрів Карпатського регіону. Так, у багатьох готелях заповнюваність становила понад 50-70%, але в червні на заповнюваність вплинув негативний фактор погоди і негативного інформаційного поля навколо регіону. Коронокрізіс, на думку Тустанівского, привів до позитивних процесів у вигляді “об’єднання готелів та готельєрів, які до цього не бачили сенсу в подібних кроках”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *