Товарообіг агропродукції України та ЄС досяг $ 10,6 млрд

Взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною та Європейським Союзом в 2019 року майже на 18% перевищила рекордний показник 2018 року і вперше досягла позначки в $ 10,6 млрд. Позитивне сальдо склало $ 4,3 млрд.

Про це заявив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в повідомленні установи.

Головними європейськими партнерами для України залишилися Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія і Франція, а також Бельгія, яка протягом останніх двох років міцно закріпилася в цьому списку.

Згідно з повідомленням, ці країни створюють більш 78% сумарного вітчизняного торгового обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

«У минулому році Україна імпортувала аграрної продукції з країн – членів ЄС на суму понад $ 3,1 млрд. Це на 16,3% більше, ніж 2018 г.», – зазначив Микола Пугачов.

Він також розповів, що в імпорті сільськогосподарської продукції в Україні з ЄС, поки відсутня така ж стійка структура, як в експорті. При цьому виділяються кілька груп товарів.

У 2019 року Україна найбільше – $ 343 млн – витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних. Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на $ 314 млн.

У повідомленні наголошується, що поставки з Європи тютюну і виробів з нього збільшилися в порівнянні з 2018 року більш ніж на 60% – до $ 279 млн.

За словами Миколи Пугачова, залишків і відходів, продуктів для годування тварин Україна закупила на $ 190 млн.

У групі продуктів «какао-боби, шоколад», імпортувався в основному шоколад. На цю продукцію в 2019 році було витрачено $ 184 млн.

Обсяги поставок на український ринок м’ясної продукції склали $ 147 млн. Насіння олійних закупили на $ 140 млн.

«Сумарно ці групи продуктів посіли близько 51% в вартісних обсягах імпорту продовольства з Євросоюзу», – підсумував Микола Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *