Товарообіг агропродукцією України з ЄС знизився на 5%

Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом В січні-червні 2020 р зменшився на 5,1% – до $ 4,6 млрд, з яких $ 3,0 млрд довелося на експорт, а $ 1,6 млрд – на імпорт.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в повідомленні інституту.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка становить близько 75% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

За словами експерта, основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна забезпечує за рахунок зернових ($ 1,088 млрд) і олійних ($ 145 млн) культур, масел і жирів ($ 957 млн), залишків і відходів харчової промисловості ($ 227 млн).

В імпорті в Україну з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, зазначив Микола Пугачов. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюнових виробів ($ 130 млн), продуктів для годування тварин ($ 106 млн), алкогольних напоїв ($ 130 млн), різних харчових продуктів, в т.ч. екстрактів кави, чаю, соусів ($ 150 млн) і молокопродуктів ($ 131 млн).

З початку 2020 р вітчизняні експортерами були повністю використані річні квоти на мед, ячмінну крупу і борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки.

«Хоча в цілому для України показники зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією з Євросоюзом в I півріччі 2020 р погіршилися, це не є критичним. Адже в 3-м і 4-му кварталах вірогідні помітні зрушення в її обсягах, які будуть диктуватися урожаєм в новому сезоні », – підсумував Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *