ТОП-5 областей України за виробництвом малини

Сезон однієї із найбільш популярних ягід в Україні — малини — розпочинається в середині липня. Україна щорічно виробляє близько 35 тис. т цієї ягоди, при цьому 89% вирощується в господарствах населення.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, найбільше малини в 2020 році було вирощено в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій та Харківській областях. Сукупно підприємствами даних областей генерується 39% українського валового збору малини.

«Вирощена малина переважно споживається в межах країни, і частка експорту незначна. В 2020 році було експортована 539 т малини, що становить 14% промислово вирощеної малини або ж лише 2% загального обсягу виробництва. При цьому, практично єдиним споживачем української свіжої малини була Польща.

Якщо ж експорт малини здійснюється в літні місяці, то в інші періоди Україна імпортує дану ягоду, хоча обсяги імпорту незначні. В 2020 році було імпортовано 65 т свіжої малини. Основними постачальниками даної ягоди були Марокко (40% імпорту в грошовому вимірі), Польща (20%) та Португалія (16%)», — розповідає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Малина є однією із найпопулярніших ягід не лише в Україні, а й в світі. Україна займає 7-ме місце в рейтингу найбільших світових виробників малини. Очолюють цей рейтинг Російська Федерація, Мексика та Сербія.

«Сприятливі погодні умови цього року дають підстави сподіватися на гарний врожай цієї ягоди і, відповідно, комфортну для споживачів ціну», — уточнюють в асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *