ТОП-3 областей України за кількістю елеваторів

Україна потребує будівництва нових 300-400 елеваторів, а це $ 5-8 млрд інвестицій.

Про це розповіла член експортного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифровий трансформації України, керуючий партнер Clever Agri, Ірина Кравець, пише «Інфоіндустрія».

ПО її словами, потужності одноразового зберігання зернових, зернобобових та олійних культур в Україні щороку зростають, але все ще більшість зерносховищ належать сільськогосподарським підприємствам (55%), що вирощують ці культури і тільки 45% є елеваторами.

«Щорічно українські фермери встановлюють нову рекордну планку валового збору врожаю зернових і олійних культур, проте сукупні потужності сертифікованих зерносховищ – 42 млн т не дозволяють оперувати зростаючими обсягами зерна», – пояснює Кравець.

У той же час елеватори розташовані нерівномірно в різних регіонах України.

«Найбільша їх кількість знаходиться в Одеській, Вінницькій і Дніпропетровській областях», – зазначає вона.

Відновлення програми державної підтримки сільгоспвиробників і часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств по зберіганню і переробці зерна, а також відновлення дії програм пільгового придбання вітчизняного елеваторного обладнання, сприятиме розвитку галузі, счтіает експерт.

Фокус держави повинен бути сконцентрований на розширенні потужностей для зберігання агропродукції, що буде зменшувати втрати продукції і сприятиме нарощуванню обсягів виробництва, підсумувала Кравець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *