ТОП-10 постачальників аграрної продукції в Україні

Україна в січні-червні 2020 р ввезла агропродукції на $ 3,2 млрд, що на 12,3% більше, ніж в першому півріччі минулого року.

Про це з посиланням на дані Держстату повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в повідомленні установи.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україні традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає близько половини імпортних поставок. За I півріччя 2020 на регіоні було закуплено сільгосппродукції на суму в $ 1,594 млрд.

Значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили харчів у партнерів з Азії – на $ 610 млн (19% в загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки – на $ 252 млн (8%) і африканського континенту – на $ 163 млн (5%).

У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця займають: Польща ($ 368 млн), Німеччина ($ 238 млн), Туреччина ($ 232 млн), Італія ($ 189 млн), США ($ 169 млн), Франція ($ 155 млн), Нідерланди ($ 141 млн), Норвегія ($ 103 млн), Китай ($ 100 млн) і Іспанія ($ 93 млн).

«Сумарно ці країни забезпечують близько 56% вартості вітчизняного аграрного імпорту», ​​- розповів Микола Пугачов.

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україні вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою I півріччя 2020 року став зростання вартості закупівель всіх ключових товарів, що імпортуються за винятком олійних культур (в першу чергу, насіння соняшнику), зазначив експерт.

Обсяги закупівель плодово-ягідної продукції за 6 місяців 2020 року в вартісному вираженні перевищили імпорт риби і морепродуктів. Ці товарні групи, як і раніше, очолюють список продуктів, які ввозяться в Україну з-за кордону. Імпорт плодів – в основному, цитрусових і бананів, а також інших фруктів, горіхів – в I півріччі 2020 року становив $ 341 млн.

«Традиційно значна частина закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні і молюски. В імпорті продукції цієї товарної групи, за 6 місяців поточного року склав $ 295 млн, переважає морожена риба. Її закупили на $ 158 млн », – додали в інституті.

Обсяги поставок в Україну тютюнових виробів за цей період склали $ 243 млн, алкогольних напоїв – $ 199 млн, а какао-продуктів і шоколаду – $ 152 млн.

Насіння і плодів олійних культур, переважно соняшника, за січень-червень 2020 р імпортували на $ 215 млн.

Різних харчових продуктів, в тому числі екстрактів, концентратів, готових соусів і т.д., закупили за кордоном на $ 215 млн.

Овочів – в основному помідорів і картоплі – завезли з-за кордону на $ 191 млн.

«У сукупності ці продукти утворюють близько 58% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції», – підсумував Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *