Точка зору: Ринок свинини йде в тінь через знижений ПДВ

М’ясокомбінати і молокопереробні підприємства змушені доплачувати 7,2% від закупівельної ціни на тварин і молоко замість продавців, які їх реалізують, через різницю ПДВ.

В результаті різниця позначається на кінцевій ціні, і продукція дорожчає на 6-10%, повідомили виданню UBR в асоціації «М’ясний галузі».

«Зараз назріла проблема того, що ціна для споживачів на 6-10% більше, ніж реальна вартість. У цій ситуації ні переробники, ні виробники свиней і ВРХ не отримують ніякої вигоди », – розповіли експерти.

Це відбувається на тлі того, що громадяни України мають низьку купівельну спроможність в умовах пандемії. Крім того, споживання м’яса в Україні найнижче в Європі. Річний показник становить 45 кг на душу населення при рекомендованих 80 кг.

До того ж через зниження ПДВ збільшилася тінізація ринку і кількість фальсифікату. Зокрема, з’явилися схеми, коли юрособи діють як ФОП. В результаті держбюджет буде втрачати до 20 млрд грн щорічно.

«Зараз закупівельна ціна на свиней є чи не найвищою за останній період в перерахунку на ПДВ 20%», – розповіли в асоціації.

Також аналітики спрогнозували, що в середині червня є ймовірність зростання цін, проте збільшення попиту на м’ясо з початком з літа не спостерігається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *