Тігіпко продав свої аптеки ТАС більшої мережі – ЗМІ

Група ТАС Сергія Тігіпка продала однойменну аптечну мережу, яка налічувала близько 100 аптек в Києві та Київській області. Про це повідомляє “НВ Бізнес” з посиланням на три джерела, зокрема керівника великої аптечної мережі та двох інвестиційних банкірів.

Відзначається, що до недавнього часу Тігіпко інвестував в розвиток аптечного бізнесу. Наприклад, в 2019 році компанія придбала активи конкурента – мережа з 30 об’єктів “Космо” у інвестиційній компанії SigmaBleyzer. Представники аптечного підрозділу ТАС не приховували наміри швидко розширити бізнес і поповнити ряди лідерів аптечного ринку. Компанії вдалося наростити кількість об’єктів до 143, але далі справа не пішла.

“Інвестор втратив інтерес до цього бізнесу і компанія стала закривати збиткові об’єкти”, – розповів виданню директор однієї з аптечних мереж.

У свою чергу, керуючий партнер інвестиційної компанії Atlas Advisors Олексій Ращупкин зазначає, що конкуренція на цьому ринку і правда дуже жорстка: в деяких місцях аптеки в буквальному сенсі працюють “двері в двері”.

За його словами, прибутковість знизилася до 2%, і деяким компаніям вести справи стало невигідно – та ж комерційна нерухомість може приносити в п’ять-десять разів більше.

Після реструктуризації мережа TAS скоротилася до 100 аптек переважно в Києві та області, а в 2020 році було прийнято рішення продати цей бізнес. Як пише “НВ Бізнес”, переговори проводилися з групою компаній “Епіцентр”, яка також відкриває свої аптеки. Крім того, актив пропонували купити мережі аптек “Доброго дня”.

У підсумку, за даними джерел видання, аптеки Тігіпко купила інша компанія – мережа “Мед-Сервіс” (Дніпро) Олега Токарева. На сайті цієї компанії вже можна знайти перелік аптек TAS, якими тепер вона володіє. За оцінкою одного з інвестбанкірів, сума угоди могла скласти 5-6 млн доларів. Ні в самому “Мед-Сервісу”, ні в ТАС угоду не коментують.

Відзначається, що аптечна мережа – перший актив Тігіпко, який він продав з 2014 року. Раніше його компанії лише інвестували в розвиток.

“Чому ми купуємо? Тому що все дешево. Ринки зійшли з розуму. Те, що потрібно будувати за сотні мільйонів доларів, сьогодні можна купити за 4-5 млн”, – говорив Тігіпко в травні 2018 року на конференції в Києві.

Крім заводу “Дніпрометиз”, в останні роки група ТАС купила завод “Кузня на Рибальському” у Петра Порошенка та Ігоря Кононенко, Універсал Банк і VS Bank (який увійшов згодом в ТАСкомбанк), страхову компанію “ЕйгонЛайф Україна”, забудовника “Білдінг Інвест Груп” , елітний готель Radisson Blu Hotel Kyiv Podil, а також асфальтобетонний завод “Столичний”.

У той же час в лютому 2021 року Національний банк України відмовив Тігіпко в узгодженні купівлі Промінвестбанку, хоча раніше угоду схвалив Антимонопольний комітет.

Для Токарєва ж мережу “Мед-Сервіс” – основний бізнес, який він розвиває з 1995 року. В кінці 90-х компанія створила своє девелоперський підрозділ, яке зайнялося будівництвом окремих будівель і реконструкцією приміщень під аптеки в різних містах країни. Зараз мережа нараховує 350 аптек, а після ребрендингу їх число зросте до 450, що дозволить “Мед-Сервісу” поповнити ряди найбільших українських мереж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *