Таїланд може скоротити виробництво цукру на 30% через найсильнішу за 40 років посуху

Виробництво цукру в Таїланді може впасти на 30% через найсильнішу за 40 років посуху, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на дані галузевої компанії.

Таїланд, який є одним з найбільших експортерів цукру в світі, може скоротити його виробництво до 9-10 млн тонн. Виробництво цукрової тростини може опуститися нижче 90 млн тонн у порівнянні з 130 млн тонн у попередньому сезоні.

“Це гірше, ніж ми думали. Цей сезон може стати найгіршим за п’ять років”, – сказав агентству віце-голова галузевої групи Thai Sugar Millers Corp. Сірівутхі Сіампхакде.

Сильна посуха тисне на економіку Таїланду і, зокрема, на сільськогосподарський сектор, в якому зайнято 11 млн чоловік. Вона також може привести до подальшого зростання світових цін на цукор, які злетіли на 35% за останні п’ять місяців на тлі побоювань, що несприятливі погодні умови загрожують врожаям в країнах-виробниках, включаючи Мексику та Індію.

У Таїланді тривала посуха вже позначається на основних економічних культурах, включаючи рис і цукор. На економіку країни також надає злиття скорочується експорт, затримка бюджетних витрат і падіння на 80% кількості туристів з Китаю, що є головним джерел доходів туріндустрії, на яку припадає більше однієї п’ятої економіки Таїланду.

За прогнозом Bank of Ayudhya, посуха може коштувати країні 46 млрд бат ($ 1,47 млрд), або 0,27% ВВП. Банк очікує, що наслідки посухи будуть відчуватися не тільки в сільському господарстві, а й в промисловості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *