Своя сотка, школа і повністю готове житло: чого хочуть покупці таунхаусів

Поняття таунхауса 一 малоповерхового будинку з окремими входами в багаторівневі квартири вже кілька років поспіль успішно приживається на ринку нерухомості Києва і Київської області. Вартість квадратного метра порівнянна з вартістю в міській квартирі, але покупець отримує більше: окремий вхід, малоповерхових, екологію краще ніж в мегаполісі, а найчастіше – ще й невелику прибудинкову територію.

Що пропонує ринок

Забудовники в Київській області пропонують покупцям найрізноманітніші варіанти по обидва береги Дніпра 一 77 об’єктів за даними Lun.ua. Більшість таунхаусів зосереджено в Києво-Святошинському районі Київської області. “Популярність Києво-Святошинського району обумовлена ​​і протяжністю самого району, і уподобаннями покупців і, звичайно ж, ціною земельних ділянок”, 一 пояснює Ірина Луханіна, незалежний експерт з нерухомості.

У Києві в продажу всього 9 таунхаусів. У більшості випадків об’єкти знаходяться у віддалених від центру районах міста. “Таунхауси в центрі Києва 一 це швидше виняток з правил, тому що економічно невигідно будувати малоповерхові будинки в Києві на відміну від 25-поверхових будинків в центрі міста”, 一 пояснює Євген Леськів, засновник девелоперської компанії KBD.

У Києві та області в основному будуються невисокі таунхауси 一 2-4 поверхові об’єкти, площею від 60 до 350 квадратних метрів.

Що стосується інфраструктури, то можливі варіанти 一 це розташування в лісі, поряд з лісом або парком, річкою, ставком чи озером. Територія таунхаусів зазвичай закрита, як в Києві, так і області.

Вартість квадратного метра в будинках відрізняється 一 в Київській області $ 700-1200 за квадратний метр, в Києві ціни від $ 800 一 2500 за квадратний метр. “Цінова політика на таунхауси залежить від попиту і сезонності: зазвичай навесні і влітку таке житло дорожче, а до Нового року попит незначно знижується. Можна отримати знижку або ремонт в подарунок”, 一 резюмує Ірина Луханіна.

Чого хочуть покупці

Портрет покупця таунхауса відрізняється від покупця квартири. Якщо квартири купують, як молоді, так і літні люди, то таунхауси набувають лише кілька вікових категорій. “Це сімейні пари старше 35 років з дітьми або без, а також покупці старше 55 років, у яких є один або кілька автомобілів. Таунхауси купуються як основне, так і додаткове житло 一 заміський будинок або дача”, 一 зазначає Ірина Луханіна.

Експерт зазначає – для покупців вкрай важлива наявність земельної ділянки (1-3,5 соток), яка обслуговує компанії, охорони, доступність до транспорту і наявність зеленої зони, водойм в окрузі. Що стосується інфраструктури, то покупці віддадуть перевагу таунхаус, де в радіусі 1-2 км є школи, дитячі сади, фітнес-клуб та інші корисні об’єкти.

Одно-двоповерхові таунхауси воліють сім’ї з маленькими дітьми і люди похилого віку з метою зручності та безпеки. Рідше покупці воліють триповерхові об’єкти “, 一 пояснює Ірина Луханіна.

Також Ірина Луханіна відзначає, сама популярна площа таунхаусів середня – 90-130 квадратних метрів. Але при цьому частіше покупець хоче придбати житло в уже повністю введеному в експлуатацію об’єкті. “Небажання інвестувати на” нульовому циклі “будівництва пов’язано з непідтвердженою репутацією забудовника 一 це або приватні, або маловідомі компанії. Звідси і природні побоювання покупців, що будинок не буде добудований або зданий вчасно”, 一 підказує Ірина Луханіна. До речі, що стосується способів оплати, то розстрочка менш популярна ніж повна виплата всієї суми відразу.

Нові інструменти

На думку експертів з нерухомості, ринок таунхаусів буде і далі розвиватися, залучаючи покупців уже звичними преімущствамі. Але не виключено і поява нового інструменту продажів таких об’єктів. “Ринок таунхаусів, як і ринок заміської нерухомості, мало використовує аукціонний метод продажів: коли об’єкт виставляється на продаж і продається протягом дня за максимальною запропонованою ціною. Цілком можливо, що даний інструмент буде цікавий на ринку таунхаусів”, 一 прогнозує Ірина Луханіна.

Катерина Спориш, спеціально для Delo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *