Світовий ринок часнику: в Україні складний сезон, китайський – дорогий

В Україні збільшується виробництво часнику. Китай піднімає ринкову вартість, а Іспанія, та інші країни ЄС не можуть скласти йому цінову конкуренцію.

Про це пише Fresh Plaza.

В Україні щорічно збільшуються посіви часнику. Це був складний сезон для українських виробників. Деякі компанії бачили можливості, у виробництві дрібного часнику, який добре підходить для промислових цілей.

«Це короткий сезон, так як часник на ринку з серпня по листопад. З жовтня по липень на полицях в основному китайський часник. Це пов’язано з відсутністю хороших складських приміщень в нашій країні », – каже український експортер.

На його думку, український часник має великий потенціал. Найбільшими ринками збуту для України є країни Балтії і Білорусь. Менші обсяги експортуються в Польщу, Німеччину та Великобританію.

У свою чергу, Китай залишається одним з найбільших світових експортерів часнику. Це дозволяє йому впливати на ціну на міжнародному ринку. Новий урожай китайського часнику надійшов у продаж в червні цього року. Ціна сильно коливалася в останні місяці. На початку сезону вони були високими, потім впали, але в жовтні знову зросли. Передбачається, що в найближчі місяці ціни знову впадуть, оскільки на ринку з’явиться більше пропозиції. Але поки, ціна вище, ніж в минулому році.

У той час, як ціни на китайський часник продовжують рости, іспанські експортери не розуміють, чому ціни на їх часник невисокі в Європі. Іспанія є великим європейським експортером часнику, поставляє продукцію в Німеччину, Францію та Італію.

«Здається неможливим підняти ціни. Це пов’язано з двома речами. З одного боку, багато виробників поспішають продати свій часник, враховуючи минулорічний невдалий досвід. З іншого боку, великі дистриб’ютори мають величезний вплив на ринок », – говорить представник іспанської асоціації часнику.

Однак, європейський часник завойовує все більшу популярність, оскільки споживачі шукають екологічно чисту альтернативу китайському часнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *