Світовий банк погіршив прогноз глобального росту економіки на 2022 рік

Світовий банк (СБ) погіршив прогноз щодо темпів зростання глобальної економіки з 5,5% у 2021 р. до 4,1% у 2022 та 3,2% у 2023 роках.

Про це йдеться у доповіді Світового банку щодо глобальних економічних перспектив.

«Після сильного відновлення в 2021 році світова економіка починає помітно сповільнюватися на тлі нових загроз від штамів COVID-19 та зростання інфляції, боргів та нерівності доходів, що може поставити під загрозу відновлення країн, що розвиваються», — пояснюють у банку, зазначаючи, що відкладений попит згасає, а фіскальна та монетарна підтримка в усьому світі припиняється.

За словами президента групи Світового банку Девіда Малпасса, світова економіка одночасно стикається з COVID-19, інфляцією та невизначеністю політики, а державні витрати та монетарна політика знаходяться на незвіданій території.

«Зростаюча нерівність і проблеми безпеки є особливо шкідливими для країн, що розвиваються», — додав він.

У СБ вважають, що вивести більше країн на сприятливий шлях зростання, потрібні узгоджені міжнародні дії та комплексний набір відповідей національної політики».

«Уповільнення збігатиметься зі збільшенням розбіжностей у темпах зростання між країнами з розвиненою економікою та країнами, що розвиваються», — вважають фінансисти.

Очікується, що зростання в країнах з розвиненою економікою знизиться з 5% у 2021 році до 3,8% в 2022 році та 2,3% в 2023 році — ці помірні темпи будуть достатніми для відновлення виробництва та інвестицій до допандемічних тенденцій в цих економіках.

Проте в країнах з економікою, що розвивається, очікується, що зростання впаде з 6,3% у 2021 році до 4,6% у 2022 році та 4,4% у 2023 році.