Світові ціни на цукор впали до 12-річного мінімуму

Минулого тижня світові котирування на цукор-сирець вперше за 12 років опустилися нижче 10 центів / англо-фунт, досягнувши 9,8 центів / англо-фунт.

Починаючи з 12 березня цукор-сирець подешевшав на 40%, а травневі ф’ючерси на біржі в Нью-Йорку в п’ятницю опустилися до найнижчого з червня 2008 року рівня 215 $ / т, повідомляє GrainTrade.

Котирування білого цукру в мішках знизилися менше, і серпневі контракти в Парижі 21 квітня торгувалися по 322 $ / т, що перевищує локальний мінімум липня-серпня минулого року. Варто відзначити, що ціни на цукор опустилися не так сильно, як на нафту або інші сировинні товари.

“Після двох сезонів профіциту, коли в більшості країн накопичувалися запаси і знижувалися ціни на цукор, в 2019/20 МР (маркетинговому році – Delo.ua) в світі спостерігається дефіцит цукру через скорочення виробництва в Індії, Пакистані, Таїланді, Україні і окремих країнах ЄС через посушливу погоду. Частково ситуацію компенсує збільшення виробництва в Росії з 6,13 до 7,71-7,75 млн т і Бразилії завдяки зменшенню переробки очерету на етанол “, – пояснили аналітики.

Прогнозується, що через посушливі погодні умови і низьких цін на цукор, в 2020/21 МР істотно скоротяться площі сівби цукрових буряків в Німеччині, Україні, Білорусі і на півдні Росії.

Незважаючи на рекордні темпи експорту, запаси цукру в Росії і Білорусі складають 2,15 млн тонн, і починаючи з листопада 2016 року максимум для цієї пори року постійно оновлюється.

За прогнозом Мінсільгоспу Росії, в 2020 році площі сівби цукрових буряків зменшать на 16% до 945 тис га, а на 23 квітня ними засіяно 602,5 тис га або 63,8% від запланованого обсягу. Незначно зменшить площі сівби і Білорусь.

В Україні цукровим буряком засіяно 199,8 тисяч гектарів із запланованих 209 тисяч, тоді як в 2019 році нею було засіяно 220 тисяч гектарів. У минулому році країна скоротила виробництво цукру майже на 30% до 1,48 млн т внаслідок зменшення посівних площ і низьких світових цін, а також скорочення експорту через високу конкуренцію з Росією на ринках колишніх радянських республік.

“Світовий попит на цукор в цьому році продовжить знижуватися внаслідок скорочення споживання дорогих цукерок, соків і солодкої води, викликаного карантинними обмеженнями”, – прогнозують експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *