Світові ціни на рослинні олії в червні знизилися майже на 10%

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії The Food and Agriculture Organization (FAO) в червні склало 157,5 пункту, що на 17,2 пункту або 9,8% нижче за рівень травня і є найнижчим показником за останні чотири місяці.

Про це повідомляється в звіті FAO.

Відзначається, що таке значне скорочення в порівнянні з попереднім місяцем головним чином пояснюється зниженням цін на пальмова, соєва та соняшникова олії.

«Після неухильного зростання протягом дванадцяти місяців в червні світові котирування пальмового масла знизилися переважно під впливом очікуваного сезонного збільшення обсягів виробництва в провідних країнах-виробниках і на тлі низького імпортного попиту», – йдеться в звіті.

Крім того, млявий світової імпортний попит призвів до зниження цін на соєву і соняшникову олії. Що стосується соєвого масла, то зниження цін додатково сприяли очікування менш активного, ніж передбачалося раніше, попиту з боку виробників біодизельного палива в Сполучених Штатах Америки.

Згідно з повідомленням, світові котирування рапсового масла, навпаки, вибивалися із загальної тенденції до зниження цін на рослинні олії в зв’язку з прогнозованим відновленням попиту в Європейському союзі в результаті ослаблення карантинних обмежень.