Світові ціни на продовольство зросли до 10-річного максимуму

Міжнародні ціни на продовольчі товари піднялися до нового пікового значення, перевищивши рівень липня 2011 року.

Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО).

Так, у жовтні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, який дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, становило 133,2 пункту, що на 3% вище порівняно з вересневим рівнем; таким чином, зростання цього Індексу триває вже третій місяць поспіль.

У порівнянні з попереднім місяцем значення Індексу цін на зернові ФАО в жовтні зросло на 3,2%, при цьому внаслідок погіршення видів на врожай в основних країнах-експортерах, включаючи Канаду, Російську Федерацію та Сполучені Штати Америки, та зниження пропозиції на глобальних ринках ціни на пшеницю підскочили на 5%. Порівняно з минулим місяцем також було зафіксовано зростання світових цін та інші основні види зернових.

Значення Індексу цін на олії ФАО у жовтні зросло на 9,6%, досягнувши найвищого рівня за весь час спостереження. Це зростання було зумовлене зростанням котирувань цін пальмової, соєвої, соняшникової та рапсової олій. У жовтні продовжилося зростання цін на пальмову олію, що спостерігалося чотири місяці поспіль, що було зумовлено головним чином побоюваннями щодо низьких обсягів виробництва в Малайзії у зв’язку з нестачею працівників-мігрантів.

Значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО зросло на 2,6 пункту порівняно з вересневим показником внаслідок активізації світового попиту на вершкове масло, сухе знежирене та сухе незбиране молоко та прагнення покупців забезпечити нарощування запасів. Ціни на сир, навпаки, загалом зберігалися на стабільному рівні, оскільки обсяги пропозиції з боку основних країн-виробників були достатні для задоволення світового імпортного попиту.

Середнє значення Індексу ціни м’ясо ФАО знизилося на 0,7% проти переглянутим вересневим показником; Отже, зниження ціни цей вид продукції триває вже третій місяць. Світові котирування свинини впали через скорочення закупівель з боку Китаю, а яловичини — внаслідок різкого зниження котирувань м’яса, що поставляється з Бразилії. При цьому ціни на м’ясо птиці та баранину зросли, чому сприяв високий попит у світі на тлі очікуваного уповільнення зростання обсягів виробництва.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО знизилося вперше за шість місяців і виявилося на 1,8% нижче за його вересневий рівень. Це зниження викликане переважно обмеженим імпортним попитом на світових ринках і прогнозованим збільшенням обсягів експорту з боку Індії та Таїланду, а також ослабленням обмінного курсу бразильського реалу до долара США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *