У 2021 році світове виробництво вин усіх марок впаде до одного з найнижчих показників за всю історію через сувору погоду, що зашкодила виноградникам в основних виноробних регіонах Європи. Про це заявили у Міжнародній організації виноградарства та виноробства (OIV), повідомляє agronews.ua.
Зокрема, як зазначають у OIV, несприятливі погодні умови вплинули на виробництво вина в Італії, Іспанії та Франції, що призвело до “надзвичайно низьких” обсягів випуску.
Згідно з даними, зібраними у 28 країнах, що становлять 85% світового виробництва у 2020 році, світове виробництво вина у 2021 році склало близько 247,1 — 253,5 млн гектолітрів (один гектолітр еквівалентний 100 літрам або 133 стандартним пляшкам).
За інформацією видання, це буде третій рік поспіль, коли обсяг виробництва буде нижчим за середній і наблизиться до рівня 2017 року (248 млн гектолітрів), що є найменшим показником за шість десятиліть.
Падіння виробництва в Італії, Іспанії та Франції, найбільших у світі виробників вина, перевищить прогнозований обсяг виробництва у південній півкулі планети.
Так, у Європейському союзі виробництво вина впаде на 13% порівняно з минулим роком до 145 млн. гектолітрів.
Виноградники Західної Європи постраждали від весняних заморозків, у той час як французькі виробники також пережили сильні дощі, град і мілкою (або борошниста роса, одна з найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб винограду).
У південній півкулі сприятлива погода має дозволити високий обсяг виробництва в основних країнах-виробниках, за винятком Нової Зеландії, повідомляє OIV.
Загальний обсяг виробництва у південній півкулі за прогнозами становитиме рекордні 59 млн гектолітрів, що на 19% більше, ніж торік.
При цьому у США виробництво вина зросте на 6% порівняно з минулим роком, до 24,1 млн. гектолітрів. При цьому літня посуха в деяких регіонах утримає обсяги, нижчі від середнього за п’ять років.
У той же час, аналітики прогнозують, що у розпал дефіциту попит відновиться до рівня, близького до допандемічного.
Як заявив глава OIV Пау Рока, якщо винороби відносно добре адаптувалися до кризи COVID-19 минулого року, то тепер вони зіткнулися зі значно більшою проблемою, ніж пандемія: зміною клімату.
Він додав, що несприятливі явища погоди відбуваються у всьому світі дедалі частіше.