Свинина витісняє інші види м’яса із раціону українців

Свинина — єдиний вид м’яса, споживання якого зросло у 2021 р. За попередніми оцінками, споживання свинини та м’ясопродуктів із неї в поточному році на 3,7% більше, ніж роком раніше.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України.

Як зазначається, Мінагрополітики оцінює середньодушове споживання свинини та м’ясних виробів з неї 19,5 кг на особу (у перерахунку на м’ясо). Це на 0,7 кг, або на 3,7% перевищує минулорічний показник. Такий приріст «перекрив» відповідне скорочення споживання яловичини та м’яса птиці, тому м’ясний раціон середньостатистичного українця, за попередніми оцінками, залишається на рівні 2020 р. — 53,8 кг у перерахунку на м’ясо.

В асоціації згодні з оцінками збільшення споживання свинини.

«Попит на м’ясо не лише в Україні, а й в інших країнах світу значною мірою залежить від рівня платоспроможності населення. Остання ослаблена економічними наслідками пандемії і на тлі посилення інфляції», – зазначають експерти.

Водночас, за даними Держстату, середня споживча ціна на свинину за січень–жовтень змінилася трохи порівняно з іншими видами м’яса: +1% проти +15% подорожчання яловичини та 20-25% підвищення ціни на курятину.

«Помірне підвищення цін дозволило внутрішньому ринку «поглинути» більший обсяг вітчизняної промислової свинини, так і імпортованої сировини. З іншого боку, найактивніша пропозиція цього виду м’яса певною мірою стримала подорожчання свинини для кінцевого споживача, — пояснюють аналітики Асоціації. – Водночас це вкотре підтвердило тезу, що по можливості українці охоче збільшують кількість свинини у раціоні, а прогнози експертів профільного міністерства дають надію на відносно стійкий попит на цей вид м’яса у 2022 році».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *