Свинина в закупівлі за місяць подорожчала більш ніж на 20%

Зростання ціни на живих свиней в лютому склав 21%. Тренд на підвищення ціни на свинину збережеться до кінця третього кварталу нинішнього року.

Таку думку висловив голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, а також президент Асоціації свинарів України Оксана Юрченко, повідомляє прес-служба компанії.

Зростання цін на свинину в кінці лютого поточного року до 46,1 грн / кг в порівнянні з 38,4 грн / кг в кінці січня (+ 21%), вселяє українським свинарям оптимізм.

«Кінець нинішнього року виявився нехарактерним і досить песимістичним для свинарів. Карантинний криза, а також пов’язані з ним обмеження і локдауни серйозно скоротили платоспроможний попит на свинарську продукцію навіть в традиційно піковий період зростання попиту в новорічно-різдвяні свята. Українці святкували скромно, затягнувши пояси, без проведення корпоративів і масових гулянь. В результаті пропозиція стабільно перевищувала попит, а частина свинарів, не знайшовши можливості продати свинину, почала скорочувати поголів’я.

Тепер же ми зіткнулися з ситуацією, коли попит в лютому оживає, а досить демократична ціна на свинину в роздробі, порівнянна, наприклад, з курячим філе, спонукає споживача віддавати перевагу свинині. Вступ України в теплу пору, весняні свята (Масляна та Міжнародний жіночий день) – додатковий сезонний фактор підвищення попиту на м’ясо, адже всі ми любимо барбекю на свіжому повітрі. Але в цьому році зростання попиту натрапить на брак пропозиції, адже поголів’я скоротилося, а, значить, ціна буде рости », – пояснив Касьянов.

Також він вважає, що недолік пропозиції свинини вже не може бути компенсований імпортом. Оскільки тенденція зростання як попиту, так і ціни на свинину в лютому цього року характерна і для європейських країн, і для США. І місцевим свинарям потрібно насичувати місцеві ринки.

«Ми спілкуємося з американськими колегами, і там прогнозують, що місцеві свинарі вже влітку зможуть збільшити свої доходи, заробляючи на 30 доларів і більше за голову, ніж торік», – уточнює Касьянов.

Ще одним фактором підвищення ціни на свинину українські свинарі називають зростання цін на курятину, адже при порівнянній ціні більшість споживачів виберуть більш калорійну свинину.

Президент Асоціації свинарів України Оксана Юрченко відзначає, що, за станом на початок 2021 р цінові параметри свинини відкотилися до рівня 2017 року, коли галузь виходила з кризи. Вона підтверджує, що в кінці минулого року сезонний фактор не спрацював, і глобальне падіння ціни перед новорічними святами стало несподіваним для ринку. Для свинарів це виявилося справжнім ударом, оскільки вони планували до 40% свиней реалізувати напередодні новорічно-різдвяних святкувань. На ринку стався виплеск продукції на тлі відсутності попиту. В результаті цінового дисбалансу вартість свинини впала до 34 грн / кг від переробників. У цих умовах багато переробників скоротили поголів’я, в тому числі кількість свиноматок.

«Тепер же спостерігаємо ситуацію, коли попит відроджується, а достатньої пропозиції немає. Січень 2021 року майже збігається з січнем 2019 г. », – підкреслює Оксана Юрченко. При цьому глобальних обсягів імпорту в Україну не відбулося. Ціна буде зростати і далі, оскільки зростає попит.

«Таким чином, ми можемо говорити про поступовий вихід з цінового дна до рівня середніх цін на живих свиней за останні три роки», – резюмує глава АСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *